Ви є тут

Значення онлайн-ресурсів в поширенні агроіннова

Доведено, що мікро- та малі сільськогосподарські підприємства обмежені у доступі до кращих сучасних агропрактик через наявність як об’єктивних, так і суб’єктивних чинників.
Онлайновий ресурсний центр «Кращі аргопрактики «фермер-фермеру» має на меті  забезпечити агро ММСП практичними знаннями та показовою базою про сучасні аграрні технології в Україні та світі, які можна впровадити в плодоовочевому секторі, секторі тваринництва, аквакультури, птахівництва (окрім курей), кондитерської та крафтової продукції. Такий ресурс має стати комунікаційною платформою, насамперед, між тими, хто впроваджує сучасні підходи і технології, та їхніми потенційними послідовниками.
Зважаючи на те, що ключовими бенефіціарами ресурсного центру є суб’єкти підприємницької діяльності, є очевидною ідея перетворення центру у суб’єкт підприємницької діяльності, який надає послуги як таким суб’єктам, так і органам влади, органам місцевого самоврядування для успішного впровадження аграрної політики, розвитку сільського підприємництва.
Отже, ресурсний центр «Кращі аргопрактики «фермер-фермеру» допоможе вирішувати проблеми та завдання не лише продуцентів, поширювачів та впроваджувачів агроінновацій, кращих агропрактик, а також органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Послуги, які будуть надаватися через  онлайн-платформу «Кращі агропрактики для ММСП», зможуть забезпечити поширення інноваційних технологій, які мають практичне застосування в середовищі малих та середніх суб’єктах підприємницької діяльності в сфері агробізнесу.
Використовуючи онлайн-платформу як комунікатор, планується забезпечити постійний та ефективний зв'язок між сільськогосподарськими товаровиробниками, науковцями, освітянами та дорадниками.
Створення інформаційного ресурсу по галузевому принципу дозволить сконцентрувати  в одному місці інформацію про кращі сучасні агропрактики та забезпечить доступ до них для кінцевих споживачів – сільськогосподарських товаровиробників, використовуючи наявні канали поширення інформації у системі сільськогосподарського дорадництва.
Ключові слова: інновація, сільськогосподарське підприємство, онлайн-платформа, дорадництво, агропрактика.
1. Бреус С., Байрамов М. Управління продуктовими інноваціями у контексті їх впровадження суб’єктом господарювання. Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2020. Вип. 3. С. 55–61. 
2. Сокол Л.М. Дорадництво у забезпеченні сталого розвитку агросфери. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: Економіка, аграрний менеджмент, бізнес.  2015. Вип. 211(1). С. 162–170. 
3. Дячков Д.В., Простак О.С., Тенянко А.О. Напрями підвищення ефективності управління інноваціями у сільськогосподарських підприємствах. Економічний форум. 2019. № 4. С. 122–129.
4. Кудінова І.П. Сільськогосподарське дорадництво в Україні: проблеми та шляхи розвитку. Біоресурси і природокористування. 2014. Т. 6, № 5–6.  С. 133–137.
5. Свиноус І.В. Формування інформаційно-консультативного забезпечення функціонування суб’єктів аграрного ринку. Збірник наукових праць Таврійського державного агротехнологічного університету (економічні науки). 2017.  № 1–2. С. 269–275.
6. Іщенко А.В., Свиноус І.В. Організаційно-економічні засади функціонування особистих селянських господарств в Україні. Економіка та управління АПК. 2017. № 2. С. 78–86.
7. Cвиноус І.В., Ібатуллін М.І. Розвиток кооперативних зв’язків при виробництві і збуту продукції особистими селянськими господарствами. Інноваційна економіка. 2015. № 3. С. 180–184.
8. Ільків Л.А. Дорадництво як один із найважливіших чинників підвищення ефективності аграрного виробництва. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Сер.: Економіка, аграрний менеджмент, бізнес. 2013. Вип. 181(2). С. 142–145.
9. Білінська В. Сучасні інноваційні технології в сільському господарстві: основна характеристика та перспективи впровадження. Вісник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Сер.: Економіка. 2015. Вип. 7 (172). С. 74–80.
10. Дорош-Кізим М.М., Дадак О.О., Гачек Т.С. Інновації в аграрному секторі України в контексті розвитку європейської інтеграції. Науковий вісник ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького. 2017. № 81. С. 11–21.
11. Лаврук В. В. Інноваційний продукт у сільському господарстві як результат інноваційного процесу. Ефективна економіка. 2010. № 5. С. 22–25.
ДолученняРозмір
PDF icon korinets_r._bachynskyi_r._2-2021.pdf1.26 МБ