СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА НА ПОРЕФОРМЕНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ

У статті розглянуто фактори науково-методологічного забезпечення пореформеного розвитку сільського господарства. Досліджено складові пореформеного розвитку та проблеми становлення діяльності сільськогосподарських підприємств, його функції та стан їх впровадження в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано категорї “системність” та “комплексність”. Розкрито розуміння сутності моніторингу, де він розглядається як безперервний ланцюг (цикл) процедур, здійснюваних за єдиним організаційно-методичним задумом з метою досягнення кінцевої мети. Встановлено, що важливою передумовою досягнення ефективності пореформеного розвитку є організація підсистеми з різним рівнем індивідуальної ефективності кожної з її складових. Стверджується, що системність пореформеного розвитку повинна виправдати своє цільове призначення і має базуватись на організаційних принципах. Вивчено особливості й характер пореформеного розвитку.

Ключові слова: сільськогосподарські підприємства, пореформений розвиток, організаційні принципи, виробничо-господарська структура, системність.

1. Юрчишин В. В. Розбудова системного державного управління сільським господарством // В. В. Юрчишин / Економіка АПК. – 2005. – № 6. – С. 3-18.

2. Шеленко Д. І. Проблемні аспекти пореформеного розвитку сільського господарства // Д. І. Шеленко // Агроінком. – 2004. – № 7-8. – С. 31-35.

3. Сахацький М. П. Проблеми відродження сільського господарства / М. П. Сахацький – К.: ІАЕ, 2000. – 304 с.

4. Березівський Я. П. Формування великотоварних аграрних підприємств асоційованого типу [Електронний ресурс]. / Я. П. Березівський – Режим доступу: http://archive.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvlnau/Ekon/2010_16/ BerezivskiYA.pdf.

5. Бородіна О. М. Сільськогосподарське дорадництво та проблеми його кадрового забезпечення / О. М. Бородіна – К.: Інститут аграрної економіки, 2001. – 72 с.

6. Кустріч Л. О. Становлення сільськогосподарських підприємств на пореформленому етапі розвитку (на матеріалах Черкаської області) // Л. О. Кустріч / автореф. дис.: 08.00.04 – економіка та управління підприємствами – ННЦ Інституту аграрної економіки – К., 2007. – 29 с.

7. Вишиванюк М. В. Новий етап розвитку аграрної реформи в області / М. В. Вишиванюк – Івано-Франківськ: Плай, 2001. – 218 с.

8. Бородіна О. М. Людський капітал на селі: наукові основи, стан, проблеми розвитку / О. М. Бородіна. – К.: ІАЕ УААН, 2003. – 277 с.

9. Шеленко Д. І. Деякі аспекти науково-методологічного забезпечення пореформеного розвитку сільського господарства // Д. І. Шеленко / Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. праць. – Вип. 197: У 5 т. – Т. ІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 269-273.

10. Матковський П. Є. Методологічні основи становлення приватного сектору в сільському господарстві //
П. Є. Матковський / Економіка проблеми теорії і практики. Випуск 195. У 4 т. – Т. 2. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2004. – С. 472-479.

11. Економічна енциклопедія: У 3 т. – Т. 3. – К.: Академія, 2002. – 952 с.

PDF icon shelenko11106-2013.pdf289.19 КБ