РОЗВИТОК ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В АПК

У статті висвітлено сутність інвестицій, інновацій та пов’язаної з ними діяльності організаційних структур АПК. Виявлено існуючі в їх розвитку проблеми. Запропоновано основні напрямки і конкретні пропозиції щодо їх вирішення. Проаналізовано основні завдання інвестиційної політики держави. Розглянуто і проаналізовано фактори, що стимулюють інвестиційну діяльність в АПК. Визначено умови забезпечення належного рівня конкурентоспроможності продукції, підприємств АПК. Обґрунтовано необхідність інноваційно-інвестиційної перебудови економіки України. Розроблення і запровадження інвестиційно-інноваційних проектів є невід’ємною умовою переведення виробництва на інноваційну модель.

Ключові слова: інвестиції, інновації, АПК, конкурентоспроможність, сільське господарство.

1. Давиденко Н.М. Активізація інвестиційної діяльності в аграрному секторі економіки України / Н.М. Давиденко // Агроінком. – 2010. – № 9-10. – С. 73-76.

2. Удосконалення інноваційної діяльності в АПК – вимоги часу / П.А. Лайко, М.Ф., Бабієнко, П.М. Музика, Є.Л. Бу-зовський, О.І. Гойчук, М.М. Кулаєць // Економіка АПК. – 2011. – №1. – С. 85-91.

3. Левченко Ю.Г. Напрями удосконалення управління інноваціями на підприємствах харчової промисловості / Ю.Г. Левченко // Агроіком. 2010. – С.87-92.

4. Лобанов М.І. Регіональні центри в системі інноваційного забезпечення агропромислового виробництва / М.І. Ло-банов, Н.О. Шквиря // Агроінком. – 2009. – №9-10. – С. 60-63.

5. Школьник Л. Управління якістю – основа досконалості виробництва / Л. Школьник // Конкуренція. – 2011. – №3. – С. 2-4.

6. Юшин С.О. Аутосорсинг і дорадництво в аграрному секторі економіки / С.О. Юшин, М.А. Брусенко, С.В. Повна // Агроінком. – 2009. – № 9-10. – С. 32-35.

PDF icon zharun_10-2013.pdf188.3 КБ