ОСНОВНІ АСПЕКТИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВОДОКОРИСТУВАННЯМ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ

У статті розглянуто недоліки сучасної системи управління водними ресурсами, обґрунтовано важливість реалізації басейнової системи управління у сучасних умовах господарювання. Велика увага приділяється питанню раціоналізації водокористування, що спрямоване на зменшення антропогенного навантаження на водні джерела, запровадження системи інтегрованого управління водними ресурсами територій; сформовано рекомендації щодо вдосконалення системи управління використанням водних ресурсів на регіональному рівні в напрямку покращення показників соціальної та економічної ефективності водокористування і зменшення збитків від негативних наслідків через шкідливий антропогенний вплив.

Ключові слова: водні ресурси, екологічний фактор, напрями водокористування, басейновий принцип, управління водокористуванням.
  1. Аналітична доповідь "Довкілля України у 2010 році" / За ред. Ю.М. Остапчук. – К.: Держстат України, 2011. – 11 c. / Електронний ресурс. – Режим доступу: http://ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2011/ns_rik/analit/dovkillia_10.zip
  2. Богачова О. Удосконалення законодавства – основна мета законотворчого процесу / О. Богачова // Право України. – 2006. – № 5. С. 12.
  3. Верниченко Г.А. Комплексне планування та управління водними ресурсами / Г.А. Верниченко, В.О. Васенко. – Київ: Інститут географії НАН України, 2001. – 367 с.
  4. Водні ресурси на рубежі ХХІ ст.: проблеми раціонального використання, охорони та відтворення / [М.А. Хвесик, О.В. Яроцька, І.Л. Головинський, П.П. Пастушенко та ін.]; за редакцією М.А. Хвесика. – К.: РВПС України, 2005. – 564 с.
  5. Дубняк С.С. Становлення басейнового принципу управління водними ресурсами України на основі екосистемних підходів / С.С. Дубняк, С.А. Дубняк // Наук. записки Тернопільського педуніверситету. Серія „Біологія”. Спецвипуск „Гідроекологія”. – 2005. – №3(26). – С. 143-145.
  6. Жовтоног О. Роль асоціацій водокористувачів у сталому використанні зрошуваних земель / О. Жовтоног,
    В. Поліщук // Водне господарство України. – 2008. – №1. – С. 17-25.
  7. Костицький В.В. Екологія перехідного періоду: держава, право, економіка (економіко-правовий механізм охорони навколишнього природного середовища в Україні) / В.В. Костицький [2-ге вид.] – К.: Український інформаційно-правовий центр, 2001. – 390 с.
  8. Сташук В.А. Еколого-економічні основи басейнового управління водними ресурсами /Під заг. ред. акад. Коваленка П.І. – Дніпропетровськ: Зоря, 2006.– 480 с.
  9. Хвесик М. Водний ресурс як складова інноваційного розвитку / М. Хвесик // Урядовий кур’єр. – 2007. – № 152. – С. 6.
  10. Яцик А.В. Водогосподарська екологія: у 4-х т., 7 кн. / А.В. Яцик – К.: Генеза, 2004. – Т. 4, кн. 6-7. – 680 с.
PDF icon sudoruk_10-2013.pdf284.97 КБ