МІЖНАРОДНА ІНТЕГРАЦІЯ ТА УКРАЇНА: МИНУЛЕ І МАЙБУТНЄ

У статті здійснено теоретичне обґрунтування економічної інтеграції України відмінностей від існуючої класичної, просторово обмеженої, побудованої на жорстких принципах, та варіантів руху від класичної моделі до нової, багато-векторної і демократичної. Досліджено проблеми, пов’язані з масштабами і якісними характеристиками входження України у світову економіку та побудовою ефективного механізму зовнішньоекономічних зв’язків; форми та ефективність функціонування регіональних торговельних угод (РТУ): міждержавні економічні простори, що в перспективі у своїй сукупності стануть найбільш динамічною частиною глобальної економіки, пристосованої повною мірою до умов глобалізації, що органічно вписується у швидкозмінні світогосподарські реалії. Проведено аналіз і виявлено тенденції зовнішньоекономічних відносин України і АПК за 2000-2011 рр. в розрізі регіонів світу.

Ключові слова: міжнародна економічна інтеграція, Митний союз, експорт, імпорт, сальдо, повноваження, компен-сації, СОТ, регіональні торговельні угоди.

1. Balassa B. The Theory of Economic Integration – London, 2012 – C. 27.
  2. Губенко В.І. Глобалізаційні детермінанти розвитку світової та національної економіки України / В.І. Губенко // Стратегія розвитку України в глобальному середовищі. Збір. наук. праць. – Сімферополь – Ялта, 2012. – C. 11.
  3. Зуев В. Наднациональный механизм в теории интеграции / В. Зуев // МЭИМО – 2011. – №4 – C. 33.
  4. Оболенский В. Россия в Таможенном союзе и ВТО: новое в торговой политике / В. Оболенский // МЭИМО – 2011. – №12 – C. 22.
  5. Саблук П.Т. Регіональна інтеграція / П.Т. Саблук, В.І. Власов, О.Ю. Біленький. – К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2010. – 365 с.
  6. Спартак А. Современный регионализм / А. Спартак // МЭИМО – 2011. – №1 – C. 7.
  7. Шишков Ю. В. Отечественная теория региональной интеграции: опыт прошлого и взгляд в будущее /
    Ю.В. Шишков // МЭиМО – 2006. – №4. – C. 59.
  8. Звіти про стан зовнішньоекономічних відносин України і системи АПК за 2000–2011 рр. – К., 2000–2011. – C. 62.
PDF icon gubenko10-2013.pdf253.2 КБ