МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

У статті проаналізовано існуючі теоретико-методичні підходи до сутності й змісту дефініцій, пов’язаних із категорією “механізм управління економічною діяльністю сільськогосподарських підприємств”. Обґрунтовано, що механізм управління економічною діяльністю сільськогосподарського підприємства є комплексним поняттям. Розуміння сутності механізму сприятиме розробці взаємозалежних управлінських рішень, кожне з яких з урахуванням комплексного підходу впливатиме на загальну результативність економічної діяльності сільськогосподарських підприємств.

Ключові слова: управління, механізм, механізм управління, комплексний підхід, складові механізму.

1. Андрійчук В. Г. Економіка аграрних підприємств / В. Г. Андрійчук. – Вид. 2-ге, [перероб. та доп.]. – К.: Вид-во КНЕУ, 2002. – 624 с.
  2. Поліщук Н. В. Функціонування економічних систем: моделі складових результативності: [моногр.] / Н. В. Поліщук. – Вінниця: Видавничий центр Вінницького національного аграрного університету, 2010. – 320 с.
  3. Механізм управління організацією: сутність поняття та пропозиції щодо оцінки його ефективності [Електронный ресурс] / Ж. М. Балабанюк. – Режим доступу: http://mev-hnu.at.ua.
  4. Гончаров С.М.Тлумачний словник економіста / С. М. Гончаров, Н. Б. Кушнір./ За ред. проф. С. М. Гончарова. – Рівне: НУВГП, 2008. – 264 с.
  5. Класифікація механізмів державного управління [Електронний ресурс] / О. Федорчак // “Демократичне врядування”: науковий вісник. – 2008. – Вип. 1. – Режим доступу до журн. : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/DeVr/2008-01/O_Fedorchak.pdf.
  6. Большой экономический словарь / [под ред. А. Н. Азрилияна]. – 5-е изд. доп. и перераб. – М.: Институт новой экономики, 2002. – 1280 с.
  7. Кульман А. Экономические механизмы / А. Кульман; под общ. ред. Н. И. Хрусталевой; пер. с франц. – М.: Прогресс; Универс, 1993. – 192 с.
  8. Біловодська О. А. Механізм маркетингового антикризового управління підприємством / О. А. Біловодська, Ю. М. Мельник // Вісник Хмельницького нац. ун-ту. – 2010. – № 6, Т. 4. – С. 105–108.
  9. Василенко В.О. Антикризове управління підприємством: Навч. посібник / В. О. Василенко. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 504 с.
PDF icon kuzko11106-2013.pdf418.45 КБ